Nápověda: .EU doména
Změna name serverů u .EU domény
17.08.2012 13:30

Pokud nevíte co je to DNS (name server), můžete se to dozvědět v našem článku DNS (name server).

 


 

Pro změnu name serverů u .EU domény se nejprve přihlaste do klientské sekce, kde je doména vedena.

 

 

Po přihlášení v sekci Vaše služby a jejich administrace klikněte na Správa domén.

 

 

Na stránce nyní  uvidíte seznam svých domén. U .EU domény, v jejímž případě chcete změnit name servery, klikněte na možnost Upravit.

 

 

Na další stránce zvolte možnost Změna technických údajů.

 

 

Po zvolení možnosti Změna technických údajů budete přesměrováni na konkrétní nastavení domény. Na této stránce je důležitá sekce DNS Servery domény, která se nachází ve spodní části stránky. Zde máte možnost změnit 1. a 2. (popřípadě i jiný) nameserver. V případě, že chcete, aby doména využívala DNS naší společnosti, je nutné mít zde vyplněny hodnoty:

ns.web4u.cz
ns2.web4u.cz

Na závěr je nutné zvolit Způsob autorizace. Uvedená změna musí být potvrzena. Lze zaslat e-mail na kontaktní adresu vlastníka domény, případně může být změna potvrzena na základě notářsky ověřeného podpisu držitele domény. Tuto možnost zvolte v případě, že e-mailová adresa vlastníka domény je již nefunčkní a není tedy možné na ní provést potvrzení změny. Na závěr klikněte na tlačítko Odeslat.

 

 

Tímto bude požadavek na změnu name serverů odeslán. Následně je na e-mailovou adresu vlastníka domény zaslána zpráva s instrukcemi, jak uvedenou změnu potvrdit. Po potvrzení této změny bude trvat zhruba dalších 24 hodin, než se změna projeví.

 


V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši zákaznickou podporu. Všechny dostupné kontakty a způsoby komunikace jsou k dispozici na adrese https://www.web4u.cz/kontakt.


Komentáře (0)
Help Desk Software by Kayako fusion