Registrace generické domény
20.08.2012 07:20

Pro začátek registrace domény navštivte stránku http://www.web4u.cz . V případě, že již máte u nás vedenou klientskou sekci, máte objednané služby, nebo domény, nejprve se přihlaste do klientské sekce. Pokud ještě u nás nemáte vedeny žádné služby, či domény, nevadí, během objednávky Vám bude vytvořena i klientská sekce.

Napíšeme název naší domény do pole OVĚŘENÍ DOSTUPNOSTI DOMÉNY a počkáme na ověření, že jde možné doménu objednat. Objeví se u domény VOLNÁ / OBJEDNAT . Pokud se u názvu domény s koncovkou eu objeví něco jiného, není možné provést registraci domény, neboť ta je již s největší pravděpodobností registrována jinou osobou.

 

Obrázek č. 1

Možné další stavy domén mohou být následující:

  1. PŘEVOD: doména je již obsazena, pokud nejste jejím majitelem, musíte si zvolit doménu jinou. Majitel domény ji může převést k naší společnosti či pro ni objednat služby. Při převodu domény bude vyžadováno potvrzení majitele domény (odkliknutí e-mailu, zadání autorizačního „transfer“ hesla apod.)

  2. NELZE OBJEDNAT: tuto doménu nelze zaregistrovat, ani pro ni objednat služby. Zřejmě již pro doménu vedeme nějaké služby a doména je již u nás vedena. Jste-li majitelem domény, kontaktujte naši technickou podporu a nechte si zaslat přístupové údaje pro administraci vašich služeb a domény.

  3. Dočasně nelze ověřit: centrální registr spravující tento typ domény je aktuálně nedostupný – objednávku této domény zopakujte později.

  4. Nepovolený název pro TLD: zvolená koncovka domény není platná, zvolte jinou.

 

Ve druhém kroku si můžete zvolit, jestli chcete Objednat pouze domény , nebo k doménám objednáte Webhosting , anebo Serverhosting . Tyto služby můžete kdykoliv doobjednat samostatně. Zároveň si můžete u Objednat pouze domény zvolit, jestli chcete ZDARMA tarif VIZITKA, který Vám umožní mít jednu základní stránku a jeden e-mail pro danou doménu. Více se dozvíte v našem článku ZDE.

 

Obrázek č. 2

Na dalším kroku bude nutné vyplnit informace o zákazníkovi. V případě, že jste Nový zákazník , budete muset vyplnit nejprve přihlašovací údaje do klientské sekce, která se touto objednávkou zaregistruje. Kolonky, které jsou označeny tučně a * musí být vyplněny. Pokud jste Stávající zákazník a na začátku jste se nepřihlásili do klientské sekce, můžete tak učinit nyní, pokud vyberete tuto možnost. Společnost Web4U umožňuje propojit klientskou sekci s Vaším mojeID. Pokud tuto službu využíváte můžete se Přihlásit pomocí mojeID . Pokud jde o mojeID, při vytváření nového účtu je zvolena možnost vytvořit nové mojeID.

 

Obrázek č. 3

V další části je nutné zadat Fakturační údaje. Pokud jste přihlášený uživatel, již máte fakturační údaje předvyplněné a systém automaticky otevře kartu Vedené fakturační kontakty. Pokud máte více fakturačních kontaktů ve své klientské sekci, můžete si zvolit ten správný. Můžete také založit Nový fakturační kontakt. Po vybrání správného fakturačního kontaktu stačí kliknout na Pokračovat.

Obrázek č. 4

 

Na dalším kroku je nutné zadat detailní informace k doménám. Můžete uvést údaje k Majiteli (držitel domény). V případě, že domény objednává osoba, která žije v mimo území České republiky, je nutné zvolit název Země . Pokud jsou domény objednávány plátcem DPH, pak doporučujeme vyplnit DIČ  subjektu (u zahraničních společností označované jako VAT). DIČ vyplňujte včetně označení členského státu EU (u českých subjektů každé DIČ začíná prefixem CZ).

Vzor vyplnění:
DIČ: CZ12345678

V případě, že Administrační kontakt (3) je shodný s Majitelem, nechte volbu zaškrtnutou, není nutné jí měnit. Dále pak můžete nastavit Nameservery. Zadejte primární a sekundární nameserver, na které mají být domény směřovány. Nepovinně může být vyplněno nameserverů více. Standardně jsou předvyplněny nameservery naší společnosti: 
ns.web4u.cz 
ns2.web4u.cz
tedy domény po převodu/registraci začnou směřovat na objednávané služby u naší společnosti. Více o tom, co je to nameserver se dozvíte v našem článku DNS (nameservery) .Případnou změnu nameserverů doporučujeme pouze pokročilým uživatelům. Nameservery lze snadno změnit i po registraci domény a to přímo v klientské sekci, kde je doména vedena. Více se o tom můžete dozvědět v našem článku Změna nameserveru u generických domén (com, biz, info, org...)

Hodnoty, které jsou zde předvyplněné změňte v případě, že již pro doménu máte objednané webhostingové služby u jiné společnosti a tato společnost Vám sdělila Nameservery, které se mají zadat. Tuto hodnotu také můžete později snadno změnit v Klientské sekci po registraci domény. Dále je nutné zvolit Nastavení pro domény  a to přesněji Kraj (vlastník)  . U tohoto typu domény je povinnost specifikovat kraj (či územní část), ve kterém se nachází město vyplněné u majitele resp. administrativního kontaktu domény. Vyberte prosím příslušný kraj (či obdobnou územní část) ze seznamu. Následně můžete Pokračovat na další krok.

Obrázek č. 5

 

Na posledním kroku již máte pouze shrnutí Vaší objednávky. K dokončení objednávky registrace nové domény je nutné Souhlasit s pravidly. Poté stačí kliknout na Objednat

Tímto jste vytvořili objednávku registrace doménového jména. Během několika desítek minut systém vygeneruje Zálohovou fakturu, kterou odešle na fakturační e-mailovou adresu. Zálohovou fakturu je nutné uhradit Okamžitě, neboť jste si doménové jméno nerezervovali. Doména bude registrovaná až v okamžiku, kdy obdržíme platbu za vystavenou zálohovou fakturu. Do té doby může doménu registrovat jiná osoba.Komentáře (0)
Help Desk Software by Kayako fusion