Změna name serverů u generické domény
20.08.2012 08:23

Pokud nevíte co je to DNS (name server), můžete se to dozvědět v našem článku DNS (name server).

 


 

Pro změnu name serveru u generické domény se nejprve přihlaste do klientské sekce, kde je doména vedena. Obrázek č.1

 


Obrázek č. 1

 

Po přihlášení v sekci Vedené služby a jejich administrace klikněte na Správa domén (1) Obrázek č. 2

 

Obrazek č. 2

 

Nyní máte dvě možnosti, jak se dostat k úpravě name serveru u konkrétní domény. První možnost je kliknout na ikonku Změna údajů (1). V případě, že na stránce vidíte seznam svých domén, je druhá možnost u konkrétní domény kliknout na upravit (2) Obrázek č. 3.

 

Obrázek č. 3

 

Na další stránce zvolte možnost Změna technických údajů (1) Obrázek č. 4.

 

Obrázek č. 4

 

V případě, že jste využili první možnost, objeví se Vám pole, do kterého napište název domény (1) a vyberte koncovku (com, biz, info, org..) (2). Následně klikněte na Odeslat (3) Obrázek č. 5. Pokud jste použili druhou možnost, po zvolení Změna technických údajů budete rovnou přesměrováni na konkrétní nastavení domény.

 

Obrázek č. 5

 

Na další stránce máte možnost provádět úpravy u domény. Nás bude zajímat sekce DNS Servery domény, která se nachází ve spodní části stránky. Zde máte možnost změnit Primární a 1. sekundární (popřípadě i jiný) name server (1) Obrázek č. 6. V případě, že chcete, aby doména využívala DNS naší společnosti, je nutné mít zde vyplněny hodnoty:

ns.web4u.cz
ns2.web4u.cz

 

Obrázek č. 6

 

Na závěr je nutné zvolit Způsob autorizace. Uvedená změna musí být potvrzena. Může být zaslán e-mail na uvedenou kontaktní adresu (1), případně může být změna potvrzena na základě notářsky ověřeného podpisu držitele domény (2) – Tuto možnost zvolte v případě, že e-mailová adresa je již nefunkční a není tak možné na ní provést potvrzení změny. Na závěr klikněte na Odeslat požadavek (3) Obrázek č. 7.

 

Obrázek č. 7

 

Požadavek na změnu name serveru bude odeslán. Následně bude na e-mailovou adresu zaslána zpráva s instrukcemi, jak uvedenou změnu potvrdit. Po potvrzení této změny bude trvat zhruba dalších 24 hodin, než se změna projeví.

 


V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši zákaznickou podporu. Všechny dostupné kontakty a způsoby komunikace jsou k dispozici na adrese https://www.web4u.cz/kontakt.


Komentáře (0)
Help Desk Software by Kayako fusion