Nápověda: E-mail
Postup nastavení poštovního účtu v programu Mozilla Thunderbird
21.01.2013 20:09

Postup nastavení poštovního účtu v programu Mozilla Thunderbird

1. Pro přidání již zřízeného e-mailového účtu do programu Mozilla Thunderbird zvolte v horním menu v sekci "Nástroje" položku "Nastavení účtu...".

 

2. Objeví se následující okno, ve kterém klikněte na tlačítko "Přidat účet".

 

3. Zvolte možnost "Emailový účet" a klikněte na tlačítko  "Další".

  

4. Zadejte své jméno a příjmení a elektronickou adresu, která je provozována na serveru Web4U.cz, a klikněte na "Další".

                                 

5. Nyní zvolte možnost "POP3" nebo "IMAP" a server příchozí pošty nastavte na mail.web4u.cz. Server odchozí pošty nastavte na smtp.web4u.cz, případně můžete použít server vašeho poskytovatele připojení k internetu.

 

6. Nyní zadejte uživatelské jméno pro přístup do schránky elektronické pošty (celá e-mailová adresa) a do pole pro jméno uživatele pro odchozí server doplňte též celou e-mailovou adresu.

          

7. Jako "Název účtu" zadejte například elektronickou adresu nebo například Moje adresa.

 

8. Nejdůležitější kroky nastavení e-mailového účtu jsou hotové a pro uložení nastavení účtu stačí kliknout na tlačítko "Dokončit".

 

9. V nastavení účtů přibyl právě vytvořený účet. V kartě "Nastavení účtu" můžete nastavit šifrovanou komunikaci SSL, automatickou kontrolu příchozí pošty, umístění emailů na disku vašeho počítače atd.

 

Šifrování:

Nastavení pro protokol "POP3 bez šifrování":

           

Nastavení pro protokol "POP3 s šifrováním":

        

Nastavení pro protokol "IMAP bez šifrování":

                                             

Nastavení pro protokol "IMAP s šifrováním".

 

10. Nyní máte zprovozněno přijímání e-mailů, je tedy třeba ještě nastavit odesílání. Na kartě "Server odchozí pošty (SMTP)" vyplňte název serveru smtp.web4u.cz a zaškrtněte možnost "Použít jméno a heslo". Mělo by zde již být předvyplněno, pokud není, opravte jej na Vaši e-mailovou adresu. Též můžete "Použít zabezpečené spojení SSL", kdy zvolte možnost "TLS".

 

Blahopřejeme! Tímto je účet připraven pro provoz v programu Mozilla Thunderbird. Nastavení v jiných poštovních klientech se provádí velmi podobným způsobem.


Help Desk Software by Kayako fusion