Nápověda: Webhosting
Zřízení domén III. řádu (subdomén)
23.01.2013 21:00

Automatické zřizování domén III. řádu (subdomén)

Každý zákazník našeho webhostingu může využít možnosti automatického zřizování domén III. řádu. Pro zřízení stačí v hlavním adresáři html vytvořit adresář s požadovaným názvem subdomény. Jedinou podmínkou je, aby v DNS záznamech domény existoval záznam pro doménu III. řádu, směrující na náš webhosting.

 

Příklady nastavení DNS:

 1. směrování všech subdomén na IP adresu našeho webhostingu (vyberte jednu z IP adres podle verze PHP, na které Vaše prezentace funguje)

* A 81.91.86.13 php5.6
* A 81.91.86.14 php7

 

2. směrování subdomény test na IP adresu našeho webhostingu (vyberte jednu z IP adres podle verze PHP, na které Vaše prezentace funguje)

test A 81.91.86.13 php5.6
test A 81.91.86.14 php7

 

Samozřejmě je možné doménu III. řádu směrovat i na IP adresu webhostingu mimo naši společnost. V tomto případě postačí subdoménu směrovat pouze DNS záznamem a není nutné vytvářet podsložku s názvem subdomény ve složce html.

 

 

Individuální nastavení domén III. řádu (subdomén)

Pokud si přejete domény III. řádu automaticky zřizovat v jiném adresáři (např. /html/subdomény) nebo aby byl název adresáře odlišný od názvu subdomény (např. test.domena.tld směrující do adresáře /html/auto), zašlete nám prosím zprávu pomocí kontaktního formuláře, který najdete v administraci webhostingu.

Po přihlášení do Vaší klientské sekce, ve které je vedena webhostingová služba, klikněte na Webhosting v sekci Vaše služby a jejich administrace.

                                                           

Poté klikněte na ikonu Domény III. řádu.

                                                                                 

Budete přesměrováni na stránku, kde ve spodní části naleznete výše uvedený formulář. Zadejte do něj Váš požadavek a formulář odešlete stisknutím tlačítka Odeslat.

                                                                                 

O úspěšném nastavení dle Vašeho požadavku Vás budeme informovat.

 

 


 

 

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši zákaznickou podporu. Všechny dostupné kontakty a způsoby komunikace jsou k dispozici na adrese https://www.web4u.cz/kontakt.


Help Desk Software by Kayako fusion