Nápověda: FTP
Jak nahrát svou prezentaci na FTP (webftp a Filezilla)
25.01.2013 20:06

V tomto článku se dozvíte jak si nahrát (nakopírovat) svou webovou stránku (prezentaci) na FTP. V zaslané závěrečné zprávě k webhostingové službě najdete všechny potřebné přístupové údaje k FTP. V případě, že závěrečnou zprávu nemáte, můžete si jí nechat znovu zaslat přímo z Vaší klientské sekce. Jak na to Vám pomůže naše nápověda zde.

 

Nejdřív si ukážeme jak nahrát svou prezentaci přes naše webové rozhraní na stránce https://webftp.web4u.cz/ .

Po načtení stránky vyplňte pole FTP server, uživatelské jméno a heslo dle Vašich údajů ze závěrečné zprávy a klikněte na tlačítko Přihlásit (Obr. č.1).


                                            Obrázek č.1


Poté klikněte na složku html (Obr. č.2). Tato složka je hlavní složkou Vaší prezentace a do ní budeme prezentaci přímo kopírovat. Do této složky máte plné právo zápisu. Mimo tuto složku není možné vytvářet jiné soubory anebo složky.


                                                                                                         Obrázek č.2


Zde již kliknutím na tlačítko Nahrát můžete začít s nahráváním souborů Vaší prezentace (webové stránky) (Obr. č.3). Popřípadě můžete vytvářet nové podadresáře stisknutím tlačítka Nový adresář, pokud je Vaše prezentace obsahuje. Po vytvoření nového adresáře se kliknutím na jeho název dostanete dovnitř, a zde tlačítkem Nahrát nahrajete do něj soubory.


                                                                                                           Obrázek č.3


Po kliknutí na tlačítko Nahrát budete přesměrováni na stránku s nahráváním souborů (Obr. č.4). Zde máte dvě možnosti, jak své soubory nahrát:

a) kliknutím na tlačítko Choose file (Vybrat soubor) se Vám otevře prohlížeč, přes který si na svém lokálním disku zvolíte potřebný soubor a kliknutím na Open (Otevřít) se vybere. Pokračujte v tomto kroku až dokud nebudete mít vybrané všechny soubory, které potřebujete do složky nahrát

b) zde máte možnost kliknutím na tlačítko Choose file (Vybrat soubor) vybrat soubor archivu (celá Vaše prezentace zabalena do jednoho archivu zip, tar, tgz nebo gz). Zadaný archiv bude rozbalen a soubory v něm budou přeneseny na FTP server.

Vybrané soubory pak nahrajete na FTP kliknutím na zelenou fajfku (c). Následně se zobrazí pop-up okno s informací o nahrávání souborů.


                                                                        Obrázek č.4

 

Teď si ukážeme, jak si nahrát svou prezentaci přes FTP klienta Filezilla.

Aplikaci Filezilla si můžete stáhnout na této adrese: http://filezilla.cz/filezilla-klient-ke-stazeni/20 popřípadě zde http://filezilla-project.org/

Po dokončení instalace spusťte aplikaci Filezilla. Vyplňte následující informace do jednotlivých polí a stiskněte tlačítko Rychlé připojení (Obr. č.5):

a) Hostitel - jsem vyplňte adresu FTP serveru ftp.web4u.cz

b) Uživatelské jméno - do tohoto pole vyplňte své uživatelské jméno FTP účtu

c) Heslo - zde vyplňte heslo k FTP účtu

dRychlé připojení - po vyplnění všech potřebných polí stiskněte toto tlačítko pro uskutečnění připojení na FTP server


                                                                                                   Obrázek č.5


levém okně můžete procházet soubory na svém počítači a v pravém okně vidíte soubory a složky FTP prostoru (Obr. č.6). V pravém okně klikněte na složku html (FTP prostor). Do této složky si pak nakopírujte svou prezentaci (toto můžete provést klasickým drag-and-drop -> přetažením souborů pomocí myši).


                                                                                               Obrázek č.6


Po nakopírování prezentace si můžete její funkčnost ihned vyzkoušet zadáním názvu domény, která je přiřazena k Vašemu webhostingu, do adresního řádku internetového prohlížeče.

 

 


 

V případě jakýkoliv dotazů můžete kontaktovat naší technickou podporu na telefonním čísle: +420 270 001 456


Komentáře (0)
Help Desk Software by Kayako fusion