Nápověda: Online DNS
Co je to Online DNS?
01.03.2013 09:53

Služba on-line DNS je přístupná všem uživatelům, kteří mají u nás vedenou jakoukoliv doménu II. řádu (mojedomena.cz).

Klikněte zde pro detailní návod na používání on-line DNS

Co je to DNS? Domain Name System je v překladu systém doménových jmen, stará se o překlad názvu domény na IP adresu serveru, kde jsou pro doménu zřízené služby (webové stránky, e-mailové schránky atd.). Též se využívá pro zpětný překlad IP adresy na jmenný název serveru.

Příklad:

Do internetového prohlížeče zapíšete www.web4u.cz, díky DNS pak prohlížeč zjistí, že se má spojit se serverem na IP adrese 81.91.86.19, tento server vám pak zobrazí prezentaci Web4U.

Každá doména má své DNS záznamy (tabulku s popisem směrování) uložené na DNS serverech, změny v nastavení směrování se provádějí právě na těchto DNS serverech. Pokud je doména registrována u Web4U a jsou u ní nastaveny DNS servery ns.web4u.cz a ns2.web4u.cz, můžete změny směrování provádět on-line z Klientské sekce.

Pokud chcete využívat výhody on-line správy DNS záznamů, stačí doménu k Web4U převést. Při převodu nezapomeňte změnit DNS servery na ns.web4u.cz a ns2.web4u.cz. Služba je zdarma, hradí se jen poplatky spojené s existencí domény (registrační, prodlužovací).

 

Ukázka Online DNS:

 


Komentáře (0)
Help Desk Software by Kayako fusion