Expirace generické domény
22.04.2013 18:54

Pokud nedojde včas k prodloužení generické domény, dojde k takzvané expiraci domény (ukončení platnosti). Pokud doména expiruje, dostává se do tří fází ochranné lhůty.

1) Renewal Period nebo Grace Period

V den expirace je doména většinou deaktivována a vstupuje do zhruba 36denního období, kdy je možné doménu běžným způsobem prodloužit.

2) Redemption Period

Následující období obvykle trvá zhruba 30 dní. Během této doby je už doména vymazána z databáze registrátora, ale je stále rezervována pro současného držitele. Období, během kterého je možné doménu ještě prodloužit, není v žádném případě shodné a liší se hlavně mezi registrátory. Prodloužení domény v redemption period může být složitější a zdlouhavější než před tímto obdobím. Navíc může být i výrazně dražší.

3) Pending Delete 

Na závěr doména vstoupí do období, během kterého může být kdykoliv smazána. Toto období trvá maximálně 5 dní. Poté je doménové jméno opět volné k registraci.

VAROVÁNÍ: Prodloužení po datu expirace je většinou zdlouhavé, problematické a výrazně dražší. Prodloužení domény tedy nenechávejte na poslední chvíli!


Komentáře (0)
Help Desk Software by Kayako fusion