Nápověda: .EU doména
Doména .EU - obecné informace
23.04.2013 02:11

Doménu .EU lze registrovat a prodlužovat na období 1-10 let.

Registrovat domény .EU si mohou:

  • osoby s trvalým pobytem na území členské země EU
  • firmy a podnikatelé se sídlem v členské zemi EU
  • organizace založené v členské zemi EU

Doména .EU podporuje IDN - může tedy obsahovat speciální znaky jako háčky a čárky. Dostupnost vybrané domény můžete ověřit v naší objednávce.

 

Domény .EU expirují vždy ke konci měsíce, ve kterém byly zaregistrovány, pokud si tedy zaregistrujete doménu k například 7. 1. 2013, její expirace bude 31. 1. 2014.

Pokud dojde k expiraci .EU domény, bude doména přesunuta do tzv. karantény - 40ti denní období, kdy je doména stále registrována na původního držitele, není již funkční, ale je stále možné ji prodloužit za poplatek za obnovení domény z karantény. Pokud nedojde k obnovení domény po tomto 40tidenním období, bude doména zrušena a uvolněna k nové registraci. Ceník naleznete na tomto odkazu.

 

Transfer .EU domény se realizuje na základě transfer hesla (auth-id), toto heslo je třeba vyžádat od současného registrátora Vaší domény. Autorizační kód obsahuje celkem 16 písmen a číslic oddělených pomlčkami v následujícím formátu: XXXX-AAAA-BBBB-CCCC. Převod .EU domény je zpoplatněn částkou za transfer domény, při tomto převodu je doména prodloužena o 1 rok (tedy k současnému datu expirace přidá 1 rok). Ceník naleznete na tomto odkazu. Převod domény můžete provést v naší objednávce.

 

Více informací k .EU doménám naleznete na stránkách centrálního registru www.eurid.eu

Často kladené dotazy pak naleznete v nápovědě centrálního registru na tomto odkazu.


Komentáře (0)
Help Desk Software by Kayako fusion