Nápověda: Domény
Přesměrování domény na URL adresu
10.05.2013 19:56

- Přesměrování domény na URL adresu umožní, aby poté, co návštěvník zadá do adresního řádku Vaši doménu, došlo k automatickému přesměrování na požadované webové stránky.

Příklad požadavu zákazníka:

Na doméně www.auto.cz budeme požadovat, aby došlo k přesměrování na www.cervene-auto.cz/cokoliv.html

- Nastavením přesměrování tak automaticky dojde po otevření domény www.auto.cz k přesměrování na www.cervene-auto.cz/cokoliv.html

 

Obsah


 

Postup nastavení

1. Přesměrování domény na URL adresu můžete nastavit v administraci Vašeho webhostingu vedeného k doméně.

Administraci Vašeho webhostingu naleznete po přihlášení do Vaší klientské sekce na stránce www.web4u.cz.


2. Po přihlášení do klientské sekce zvolte v oblasti "Vaše služby a jejich administrace" možnost "Webhosting". V případě, že se ve Vaší klientské sekci nachází webhostingů více, zvolte na další stránce možnost "Administrace", která se nachází vedle názvu vybraného webhostingu.


 

3. V administraci webhostingu následně zvolte ikonu "Přesměrování".

 

4. Na další stránce již postačí vyplnit požadovanou URL adresu a zvolit možnost "Uložit nastavení".

 

Automatické přesměrování na HTTPS a aktivace bezplatného Let's Encrypt certifikátu

na stránce Přesměrování můžete rovněž nastavit automatické přesměrování webhostingu tak, aby používal HTTPS protokol. Díky tomu bude vždy využito šifrované spojení.

Spojení je zabezpečeno bezplatným SSL certifikátem Let's Encrypt, který je automaticky nasazen pro hlavní doménu a subdoménu www na každém webhostingu vedeném u Web4U. Právě přesměrováním na HTTPS protokol lze dosáhnout aktivace SSL certifikátu Let's Encrypt.

K aktivaci dochází jednou denně, Let's Encrypt tedy není k dispozici ihned po zřízení webhostingu. Nasazení SSL certifikátu pro subdomény probíhá na požádání, v tomto případě je tedy třeba nás kontaktovat.

Přesměrování na HTTPS provedete zaškrtnutím políčka u možnosti Automatické přesměrování na HTTPS:. Následně je třeba kliknout na tlačítko "Uložit nastavení" a tím bude přesměrování na HTTPS protokol aktivováno.

Zrušení přesměrování

Jestliže si přejete přesměrování zrušit, zvolte možnost "Zrušit přesměrování", která je k dispozici jen v případě již nastaveného přesměrování. Následně bude nastavení vráceno do původního stavu.

 

 


Help Desk Software by Kayako fusion