Nápověda: Domény
Jak získat transfer heslo (AUTH-ID) k doméně?
07.06.2013 17:06

 Transfer heslo (neboli AUTH-ID) slouží především k autorizaci převodu domény pod jiného registrátora. Postup získání transfer hesla se liší podle koncovky domény.

Doména .CZ

O zaslání transfer hesla pro .CZ doménu můžete zažádat v objednávce převodu domény. Tuto možnost naleznete ve 4. kroku objednávky pod Zaslat heslo.

Žádost o zaslání transfer hesla můžete také podat na stránkách centrálního registru: http://www.nic.cz/whois/publicrequest/ Pokud jste u Vaší domény zároveň požádali o blokaci změn, je toto jediné místo, kde můžete požádat o její odblokování.

Další možností zaslání hesla je prostřednictvím požadavku na Vašeho současného registrátora domény.

Transfer heslo je vždy zasíláno z centrálního registru .CZ domény www.nic.cz na kontaktní e-mail držitele domény a na administrační kontakty domény. E-mail s transfer heslem je zasílán z e-mailu "podpora@nic.cz", zpráva má předmět "Zaslání autorizační informace / Sending authorization information".

 

Doména .EU

Pro získání transfer hesla u .EU domény je třeba obrátit se na současného registrátora dané domény. Informace o současném registrátorovi domény můžete dohledat na stránkách centrálního registru .EU domén www.eurid.eu. V případě potíží, můžete také využít nouzový formulář pro zaslání hesla, návod naleznete na tomto odkazu.


Autorizační kód obsahuje celkem 16 písmen a číslic oddělených pomlčkami v následujícím formátu: XXXX-AAAA-BBBB-CCCC.

 

Generické domény (.COM, .INFO,...)

Pro získání transfer hesla u generické domény je třeba obrátit se na současného registrátora domény. Informace o současném registrátorovi domény můžete dohledat ve veřejném WHOIS na adrese whois.domaintools.com.


POZOR: V případě, že u Vaší domény bude veden neaktuální kontaktní e-mail a Vy tak nebudete moc heslo získat, je třeba situaci vyřešit se stávajícím registrátorem Vaší domény.


Help Desk Software by Kayako fusion