Nápověda: Domény
Prodloužení domén a expirace
19.06.2012 18:58

Co je to expirace domény

Jestliže doména expiruje, tj. není prodloužena a její platnost vyprší, tak dalších třicet dní dále beze změny funguje, poté je deaktivována a po dalších třiceti dnech bez prodloužení je definitivně zrušena.

Jedná se pouze o domény .CZ!

 


 

Postup prodloužení domén před expirací

 

Datum expirace Vaší domény vedené u Web4U zjistíte po přihlášení do Vaší klientské sekce po zvolení služby "Správa domén ". 

 

 Při zvolení "Správa domén" se zobrazí Seznam vedených domén, kde je uvedena v pravé části EXPIRACE. Zde je uvedeno datum, kdy bude daná doména expirovat.

Pokud je zaškrtnuto pole Automaticky prodlužovat, jsou domény automaticky prodlužovány a vystaveny zálohové faktury na dané domény.

Více informací o automatickém prodlužování domén naleznete zde: "Automatické prodlužování domén"


 

Prodloužení domény se provede zvolením v poli MOŽNOSTI - Prodloužit. Následně se otevře stránka k prodloužení dané domény, viz obrázek níže.


 

Prodloužit doménu lze na delší období (nejkratší možnost je 1 rok) při zvolení položky Prodloužit o: Každá koncovka domény má jiné parametry k prodloužení.

Pokud je zvoleno:

a) Prodloužit a ihned vystavit zálohovou fakturu, tak na uvedený kontaktní či fakturační email je odeslána zálohová faktura.

b) Prodloužit a vystavení faktury odložit - viz *)poznámka

 

Hromadné prodloužení

Domény lze také prodlužovat hromadně (v rámci jedné fakturace), tedy využit checkbox "Možnosti" a následně button "Zaškrtnuté hromadně prodloužit".

 


 V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši zákaznickou podporu. Všechny dostupné kontakty a způsoby komunikace jsou k dispozici na adrese https://www.web4u.cz/kontakt.


Help Desk Software by Kayako fusion